
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ω |
| Length | 6 mm |
| Width | 3.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.397 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Yes |
| Frequency | 8 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 80 Ω |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1.4 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 17591
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41293
Ext.Price$0.41293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41293 | $0.41293 |
| 10 | $0.33940 | $3.39400 |
| 25 | $0.33162 | $8.29050 |
| 50 | $0.32402 | $16.20100 |
| 100 | $0.29495 | $29.49500 |
| 300 | $0.28890 | $86.67000 |
| 500 | $0.28298 | $141.49000 |
| 1000 | $0.23254 | $232.54000 |
| 3000 | $0.22070 | $662.10000 |
| 5000 | $0.20946 | $1047.30000 |
| 10000 | $0.20690 | $2069.00000 |
